МИЮЧІ ЗАСОБИ ДЛЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ – ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ
Конкурентоспроможну харчову продукцію можна зробити тільки з сировини високої якості в умовах дотримання санітарно-гігієнічних правил переробки, зберігання і транспортування сировини і готової продукції.
Санітарна обробка обладнання - складний та трудомісткий процес, на здійснення якого витрачається до 25% робочого часу. Неякісно проведена мийка і дезінфекція, недотримання особистої гігієни обслуговуючого персоналу, а також використання обладнання, інвентарю і тари не відповідних санітарно-гігієнічним вимогам може призвести до зниження якості продуктів харчування, їх мікробіологічного обсіменіння і хімічного забруднення, аж до поширення кишкових інфекцій і виникнення харчових отруєнь.
Оснащення підприємств харчової промисловості сучасним технологічним обладнанням, інвентарем, тарою не тільки полегшує працю персоналу та підвищує його продуктивність, але і зменшує ризик випуску недоброякісної продукції.
Правильна експлуатація обладнання, утримання його в належному санітарному стані за допомогою сучасних ефективних миючих засобів, грають винятково важливу роль в організації технологічного процесу приготування якісних продуктів харчування.
До матеріалів, з яких виготовлене обладнання, інвентар і тара пред'являють ряд загальних гігієнічних вимог:
- матеріали не повинні виділяти в продукти переробки шкідливі хімічні речовини і змінювати органолептичні показники готової продукції;
- повинні бути стійкі до впливу різних кислот і лугів;
- повинні витримувати існуючі санітарні режими миття та дезінфекції:
- повинні володіти антикорозійними властивостями ;
- повинні бути водо-і паронепроникним, стійкими до високих і низьких температур
До необхідних властивостей відносяться також легкість, стійкість до механічних впливів , гладка і світла поверхню, що дозволяє легко оцінити якість санітарної обробки цих виробів.
Головним чинником, що впливає на ефективність і якість санітарної обробки є якість миючих засобів і правильно підібрані режими процесу мийки ( концентрація, температура, час експозиції).
На підприємствах харчової і переробної промисловості для миття технологічного обладнання застосовують як окремі хімічні речовини (луги та кислоти), так і миючі препарати, що представляють складні хімічні суміші – багатокомпонентні системи, що складаються з 5-10 компонентів ( всього їх використовується більше 100), серед яких, як правило, основну роль відіграють поверхнево-активні речовини, що володіють миючим, емульгуючим і змочують дією, катионактивные ПАР які ще є і дезінфектантами.
Розуміючи важливість того, що після санітарної обробки обладнання буде використовуватися для виробництва харчової продукції, до миючих, миючий - дезинфікуючий препаратів та дезінфектантів, що використовується на підприємствах харчової промисловості, пред'являються особливі вимоги з точки зору їх безпечного застосування.
- всі препарати повинні мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я на використання в заявленій галузі;
- всі миючі та чистильні препарати підлягають обов'язковій сертифікації, тому на них повинні бути сертифікати відповідності;
- кожна партія продукції повинна супроводжуватися документом, що підтверджує якість продукції;
- водні робочі розчини миючих засобів певної концентрації повинні забезпечувати абсолютну чистоту оброблюваної поверхні як за фізико-хімічними, так і за мікробіологічними показниками;
- миючі засоби і входять до них компоненти повинні добре змиватися з оброблюваних поверхонь;
- в складі миючих засобів не повинні містити компоненти, що володіють наркотичними, алергенними, канцерогенними, мутагенними властивостями в концентраціях з якими контактують працюють;
- миючі засоби не повинні змінювати фізико-хімічні властивості оброблюваних виробів;
- миючі засоби не повинні надавати руйнівної дії на матеріали з яких виготовлено обладнання;
- на використання кожного препарату повинна бути Інструкція, положення якої повинні неухильно дотримуватися;
- миючі засоби повинні бути стійкими при зберіганні і зручні в застосуванні;
- приготовление моющих растворов и санитарно-гигиеническую обработку оборудования должен проводить специально подготовленный персонал.
В требованиях, предъявляемых в настоящее время к моющим и чистящим средствам промышленного назначения особое внимание отводится к снижению показателя влияния человека на окружающую среду. Этот фактор должен служить для производителя стимулом к использованию новых функциональных ингредиентов, создания рецептур так называемых «натуральных» и «зеленых продуктов».
Всім цим тенденціям неухильно дотримуються фахівці компанії «ЕКО-ХІМ» при розвитку і вдосконалення асортименту своїх продуктів.
- ОЧИЩЕННЯ ОБРОБНИХ СТОЛІВ, СТІН, ІНВЕНТАРЮ, ВІЗКІВ, СТЕЛАЖІВ, ПІДЛОГ, ХОЛОДИЛЬНИХ КАМЕР, ОБРОБКА ПРИМІЩЕНЬ ТА СКЛАДУ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇОчищення обробних столів, стін, інвентарю, візків, стелажів, підлог, холодильних камер, обробка приміщень і складу готової продукціїПовна версія статті